A digitális oktatásról
A Debreceni Egyetem hallgatói elégedettek az intézmény e-learning rendszerével. Ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar által kezdeményezett intézményi felmérésből, amelyben a 2019/20-as tanév II. félévében, a járványhelyzet miatt bevezetett digitális oktatásról kérdezték a diákokat.
Bolyai-ösztöndíj fiatal kutatóknak
A Debreceni Egyetem tíz fiatal kutatója folytathatja tudományos munkáját a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíjának támogatásával. A nyertesek listáját a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) honlapján hozta nyilvánosságra.
Elismerés a geográfusoknak
A Debreceni Egyem Földtudományi Intézetének oktatóját és a Magyar Földrajzi Társaság Debreceni Területi Osztályát is kitüntették a Magyar Földrajzi Társaság (alapítva 1872-ben) 144. közgyűlésén szombaton.
Egyedülálló növénytani gyűjtemény
Négy különálló botanikai összeállítását digitalizálta és integrálta egy, a távoktatásban is jól használható speciális adatbázissá a Debreceni Egyetem Növénytani Tanszéke. Egy-egy növénynek a struktúrája, morfológiai metszete és mikroszkópikus fotója is elérhető a virtuális gyűjteményben.
25 aug
Elkezdődött az ifjú kutatók tábora
Fokozott óvintézkedések mellett szervezte meg nyári táborát a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A megelőzés mellett a koronavírus-járványhoz kapcsolódó kutatási témák révén is foglalkoznak a megbetegedéssel a leendő természettudományi szakemberek a héten.
25 aug
Innováció az algatenyésztésben
Steril mikroalga biomassza létrehozására alkalmas zárt rendszerű fotofermentációs berendezés kifejlesztésére hozott létre konzorciumot a Debreceni Egyetem ipari partnereivel, a Zolend Kft-vel és az Albitech Kft-vel.
31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.
20 júl
Áttörés a fragmentáció kutatásában
A Debreceni Egyetem fizikusának közreműködésével bizonyították Platón ókori tudós több évezredes feltevését. Kun Ferenc és kutatótársai igazolták, hogy valamennyi törési, repedési folyamat kocka alakú testet hoz létre. A publikáció az amerikai tudományos akadémia lapjában, a PNAS-ben jelent meg.
17 júl
Nemzetközi elismerés
A Chemistry Europe Fellow címet adományozta az Európai Kémiai Társaságok Szövetsége Joó Ferenc akadémikusnak, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Fizikai Kémiai Tanszék professzor emeritusának. A díjat a Magyar Kémikusok Egyesületének elnöke adta át pénteken.