01 júl
Elismerés a legjobbaknak
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem négy oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Scientia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény ugyancsak négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács.
01 júl
Ízelítő a kutatói munkából
Az ország 47 középiskolájából érkeztek diákok a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának nyári táborába, ahol egy hétig ismerkednek a tudományos tevékenység mozzanataival, valamint a kar kutatási és képzési kínálatával.
Prof. Dr. Beck Mihály emléktábla
Gyűjtést szervezünk Prof. Dr. Beck Mihály emléktáblájának az elkészítéséhez...
Gyógyszertechnológiai fejlesztés
Világszínvonalú tömegspektrométer és gyógyszergyártásra is alkalmas tablettázó, kapszulázó rendszer – egyebek mellett ezekkel az eszközökkel bővül a Debreceni Egyetem műszerparkja egy 944 millió forintos gyógyszertechnológiai fejlesztés révén.
Díj a környezet megóvásáért
A biológiai sokszínűség megőrzését, a természet védelmét, valamint a környezetbarát technológiák kifejlesztését és megvalósítását célzó elismerést kapott Sonkoly Judit, a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének tudományos segédmunkatársa.
Fókuszban a fémkomplexek
A komplexkémia meghatározó ágán, a fémkomplexek előállítása és vizsgálata területén elért legújabb eredményeket mutatták be az International Symposium on Metal Complexes 2019 nemzetközi konferencián, amely a Debrecen University Symposium címet is elnyerte.
Kiemelkedő műszerfejlesztés a TTK-n
Magyarországon egyedülálló szerkezetvizsgáló és analitikai műszerközpontot alakítottak ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Kémiai Intézetében. A három korszerű nagyműszer összértéke meghaladja a 780 millió forintot.
Milliárdok a műszaki képzés fejlesztésére
Csaknem 20 milliárd forinttal támogatja a kormány a Debreceni Egyem műszaki képzéseinek fejlesztését. A tervek szerint 2020 szeptemberében már elindulhat a járműmérnöki képzés, amelynek repülőmérnöki szakiránya is lesz.
Kezdődnek a diplomaosztók - ÚJ
Az Általános Orvostudományi Kar június 14-i ünnepsége nyitotta a nyári diplomaosztók július 6-ig tartó sorát a Debreceni Egyetemen. Idén a 14 karon csaknem 3500 végzős veheti át a végzést igazoló oklevelet.
Kilencven éve a növények vonzásában
A klasszikus botanikától az ökofiziológiai vizsgálatokon át a növényi hatóanyagok kutatásáig a tudományterület megannyi szegmensét lefedi oktatási és tudományos tevékenységével az idén 90 éves fennállását ünneplő Növénytani Tanszék a Debreceni Egyetemen.